author avatar
بروزرسانی در تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۳۰

تحلیل آماری پایان نامه فصل چهارم (۴) با قیمت مناسب

تحلیل آماری چیست؟

ما برای حل مسائلمان و آنالیز پدیده هایی که با آن ها سرو کار داریم یک سری داده ها نیاز هست که آن ها را جمع آوری کنیم و داده ها بایستی که آنالیز شوند تا این که بتوان نتایج دقیقی را به دست آورد. داده هایی که ما داریم نیاز هست که آن ها را از نظر وابستگی بررسی کنیم و پارامترهای دیگری را که دخیل هستند در تصمیم گیری و می توانند به ما کمک کنند تا یک مسئله ی دقیق را حل کنیم در دسته ی تحلیل آماری پایان نامه قرار می گیرند. این رابطه ها و وابستگی ها بر اساس مدل های ریاضی ای که تا به حال ارائه شده بررسی می شوند و بهترین ابزار برای تحلیل آماری فصل چهارم پایان نامه نرم افزار  SPSSاست که به شما قابلیتی را می دهد که تمام مسائل و فرمول هایی که وجود دارد همه را یک جا داشته باشید و بتوانید مسائلتان را با دید بازتری حل کنید بدون نیاز به یادگیری مفاهیم و فرمول ها.

تلفن تماس شریف نگار ۰۹۰۳۵۵۵۷۷۹۴

از جمله قابلیت های دیگر این نرم افزار این است که محاسبات را جامع انجام می دهد را به طور دقیق بررسی می دهد و در واقع خیلی دقیق تر از موقعی هست که شما خودتان به دست می آورید چون همیشه زمانی که یک شخص می خواهد یک مسئله را حل کند ممکن است که دچار خطا شود و محاسباتی که انجام می دهد دقیق نباشد و بررسی این مسئله که ما در مسئله مان دچار خطا و اشتباه شده ایم خیلی زمان بر است، و بیشتر افراد چنین بررسی ها را نادیده می گیرند. اما در زمانی که ما از نرم افزار SPSS استفاده می کنیم مطمئن هستید که به طور دقیق محاسبات را انجام داده و خطایی در محاسبات وجود ندارد. همچنین تمام فرمول ها یی که نیاز هستند را در خود جا داده و نیاز نیست که ما آن ها را یک به یک حفظ کنیم و به یاد داشته باشیم و تمام نکات را رعایت کنیم و یا انواع تبصره هایی که در فرمول ها وجود دارد را نیاز نیست که آن ها را به خاطر داشته باشیم.

چه نرم افزاری برای تحلیل آماری پایان نامه خوب است؟SPSS؟  لیزرل؟ یا PLS؟

البته ابزارهای دیگری هم وجود دارد و نرم افزارهای دیگری هم توسعه پیدا کرده اند اما هر نرم افزار برای کاری ساخته شده و مطمئنا برای تحلیل آماری که در حوزه علوم انسانی و همچنین مدیریت وجود دارد بهترین نرم افزار می تواند نرم افزار SPSS باشد. که یک نرم افزار شناخته شده، اثبات شده، و قدیمی است که البته همواره ورژن های جدید آن آپدیت می شود و به بازار ارائه می شود . من فکر می کنم که بهترین نرم افزار در حال حاضر برای این کار اس پی اس اس باشد.

انجام تحلیل آماری با SPSS

برای انجام تحلیل آماری پایان نامه با SPSS یا می تواند کارتان را برون سپاری کنید و یا کارتان را خودتان پیش ببرید. اگر قصد دارید که کارتان را خودتان ادامه دهید می توانید آموزش نرم افزار SPSS را تهیه نمایید و همچنین مواردی را که مربوط به کار شما می شود را با مفاهیم آن آشنا باشید که بتوانید به طور درست از نرم افزار استفاده کنید و بهره مندی کافی را از نرم افزار داشته باشید. در واقع استفاده از نرم افزار یک بعد قضیه است و یاد گرفتن مفاهیم و نحوه درست استفاده از نرم افزار یک جنبه دیگر از مسئله ی می­باشد. البته ناگفته نماند زمانی که مسئله تان را خودتان انجام میدهید. چیزهای زیادی را یاد میگیرید و تجربه میشود، و برای طولانی مدت مفاهیم در ذهن شما حک میشود. اما زمانی که کارتان را برون سپاری می کنید اگرچه می تواند از نظر زمان و هزینه دارای مزایای زیادی باشد اما این فرصت یادگیری را از شما می گیرد. اما اگر بخواهید که کارتان را برون سپاری کنید می توانید که با شریف نگار در تماس باشید و با مشاوران ما به طور رایگان مشورت نمایید. برای برون سپاری کارتان می توانید که داده های آماری خودتان را برای ما ارسال کنید و ما داده های شما را ارزیابی می کنیم. مواردی را که کافی باشند را ذخیره می کنیم و اگر مورد بیشتری نیاز باشد، حتما با شما تماس گرفته می شود تا بتوانید آن داده ها را در اختیار ما قرار دهید.

مزیت برونسپاری پروژه

یک مزیت که برون سپاری کار شما به شریف نگار دارد این است که زمانی که کار را پیش میبردی مطمئن هستید که تمام نتایج و همچنین مراحل پژوهش درست و دقیق هست و نگرانی ای از بابت اشتباهات و یا اصلاح بالقوه ای که استاد شما می تواند در کار شما داشته باشد ندارید. ، خب! نگرانی  از این بابت ندارید و مطمئن هستید که کار مورد قبول استادتان هست، اما توجه داشته باشید در هر کاری و هر پایان نامه ای و یا فصل چهارمی بالاخره یک سری اصلاحات وجود دارد و استاد شما بر اساس علمی که دارد و تجربه ای که دارد ممکن است اصلاحاتی را در کار لحاظ کند، که تیم شریف نگار آن اصلاحات را قبول می کنند و اگر اصلاحی باشد که مربوط به فعالیت ما باشد حتما ما برایتان انجام می دهیم. اما اگر مواردی باشد که مازاد بر چیزی باشد که ما توافق کرده ایم قطعا نیاز به توافق مجدد وجود دارد. البته برون سپاری تحلیل آماری با SPSS نشانه ضعف یا کمبود وقت در دانشجویان نیست. در پروژه هایی که تیم شریف نگار انجام می دهد با پژوهش گرهای دانشگاه های مختلف همکاری می کند چرا که زمانی که پژوهش­گرها پروژه های مختلفی را بر می دارند از حوزه های مختلف صنعت ، تمام آن ها در مواردی که پروژه نیاز دارد ممکن است که تخصص کافی را نداشته باشند و غیر ممکن است که هر فرد بتواند به علم های مختلفی دست پیدا کند و هم زمان همه آن ها را بتواند که پیاده کند.

تیم شریف نگار

تیم شریف نگار متشکل از یک گروه قدرتمند هست که با نرم افزار های مختلف در این حوزه کار می کنند و در هر کدام از نرم افزارها و حوزه ها متخصص هستند. به همین خاطر افراد مختلفی در دانشگاه های مختلف از تیم شریف نگار استفاده می کنند تا بتوانند نتایج دقیقتر و سریعتری را کسب کنند .

انجام تحلیل آماری در اکسل

امکان انجام تحلیل آماری پایان نامه در اکسل وجود دارد و شما می توانید کار خودتان را در اکسل پیاده سازی کنید اما فراموش نکنید که نرم افزار SPSS مخصوص این کار برای تمامی روش ها میباشد که توسط شرکت سازنده ی آن ارائه شده است. یعنی تمامی فرمول هایی را که برای آنالیز نتایج در رشته های مختلف نیاز دارید را می توانید یک جا در نرم افزار پیدا کنید. اما اگر بخواهید که از نرم افزار اکسل استفاده نمایید قطعا تمام فرمول هایی که در نظر دارید که به کار ببرید را بایستی تک تک فرمول نویسی کنید و زمان زیادی می گیرد. اما می توانید که برای مسئله خودتان انعطاف پذیری داشته باشید و بعلاوه که فرمول ها را وارد می کنید و نتایج به دست می آید سپس از آن نتایج استفاده کنید تا بتوانید مراحل بعدی پژوهش خود را پیش ببرید. به عنوان مثال مانند زمانی که شما نیاز دارید از خروجی محاسبات خودتان استفاده کنید و آن را در یک فرمول دیگر قرار دهید. خب اینجا اکسل می تواند که سرعت کار را بالا ببرد . چون زمانی که داده ها را به دست می آورید در نرم افزار SPSS نیاز است که داده ها را دستی به اکسل وارد کنید و اگر بخواهید که داده ها را در اکسل ذخیره کنید قطعا زمانی که فایل ها را ذخیره می کنید فرمولی نیست که شما قصد نوشتن آن را دارید و ممکن است که همراه با خطاهایی باشد. اما زمانی که شما در اکسل آن را تایپ میکنید و در واقع فرمول نویسی میکنید میتوانید که هم زمان دستور بدهید داده هایی که به دست می آید را در فرمول دیگر استفاده کند و همچنین زمانی که داده ها را تغییر دادید بر اساس فرمول جدید مجددا بیاید و مراحل بعدی در اکسل پیاده کنید. پس هر نرم افزار قابلیت های خودش را دارد و دارای نقاط قوت و نقاط ضعفی هستند و بستگی به موضوع ما و مهارت ما دارد که کدام نرم افزارها را استفاده کنیم و در چه مسیری گام برداریم.

آیا هر کسی می تواند که تحلیل آماری انجام دهد؟

افراد زیادی هستند که قابلیت ها و مهارت های زیادی را در تحلیل آماری دارند اما لزوما نمی توانند که یک فصل چهار پایان نامه این حوزه را پیش ببرند. چراکه نکات زیادی هستند که باید آن ها را در نظر بگیرید. زمانی که یک فرد آنالیز را انجام می دهد و داده ها را در نرم افزار وارد می کند در واقع فقط خروجی کار را به دست می آورد و می تواند که تصمیم بگیرد متغیر مورد نظر طبق آزمون های فرض و خیلی از فرمول های مورد نظر آیا رد می شود یا پذیرفته می شود و مهارت زیادی ممکن است که نداشته باشد که بخواهد این نتایج را مطابق استانداردهای دانشگاه برایتان به اتمام برساند. در فصل چهارم بایستی که به طور نظام مند به مسئله نزدیک شویم و بتوانیم که نتایج را بیان کنیم. یعنی نیاز است که به طور سلسله مراتب از ابتدا تا انتهای محاسبات را بیاورید و تک تک مراحلی که انجام داده اید را به طور دقیق توضیح دهید.

زبان پایان نامه نویسی و زبان محاوره بسیار متفاوت است و شما فقط از یک زبان برای نوشتار می توانید استفاده کنید. معمولا بهترین زبان، زبان سوم شخص هست که از عباراتی مانند ما و من از پایان نامه تان حتما باید اجتناب کنید. در تفاسیرتان حتما اعدادی که در نتایج به دست می آید همه آن ها را توضیح دهید .اگر نیاز هست برخی از آن ها را عددش را وارد کنید و نتایج مربوط به آن را حتما بنویسید و در مواردی هم نیاز است که شما از تکرار مکررات جلوگیری کنید. اما هر چی که باشد نیاز است که اطلاعات و خروجی هایی که از نرم افزار SPSS می گیرید را به طور دقیق بیان کنید و در پایان نامه ها، استادهای راهنما و داورها دقیقا دنبال عباراتی می گردند که آن ها دوست دارند ببینند و شما دقیقا در جای مناسب نوشته شده باشد. یعنی یک شخص زمانی که رساله ای می نویسد و یک استاد راهنما یا داور قصد دارد که کار را ارزیابی کند علی رغم این که ممکن است پایان نامه ی شخص دارای نوآوری قوی ای باشد و شخصی که رساله را نوشته دارای سواد کافی باشد اما ممکن است که آن کار را قبول نکنند و رد کنند. دلیل این کار این است که برای فهمیدن و درک میزان سواد و یادگیری دانشجو از مفاهیم یک مقیاس و یک ترازو وجود دارد که آن ها در واقع بر اساس این ترازو و مقیاس فرد را می سنجند. پس اگر که این اشخاص و دانشجویان بتوانند که تز ی خودشان را مطابق با استانداردهای دانشگاه بنویسند و تحلیل اماری فصل ۴ را به طور دقیق بیان کنند، می توانند که رضایت استاد و داور خودشان را جلب کرده و یک پایان نامه دقیق و حرفه ای را ارائه دهند. همچنین تیم شریف نگار تمام آنالیز های آماری را بعد از این که برایتان انجام می دهد همه آن ها را برایتان توضیح می دهد و در قالب فیلم های آموزشی تمام مراحل کار را ضبط می کند و برایتان ارسال می کند. در مواقعی که سئوال داشته باشید حتما پاسخ گوی سئوالت شما هست و تمام موارد را برایتان تشریح می کند. پس می توانید که با اعتماد به نفس کامل و با این ذهنیت که کار شما به طور دقیق انجام شده و هیچ گونه مشکلی در کار شما وجود ندارد می توانید که با قدرت به دفاع خودتان بپردازید و همچنین تیم شریف نگار می تواند که پاور پوینت دفاع را هم برایتان تهیه کند و به شما مشاوره بدهد که در زمان دفاع چه مطالبی را بیان کنید و از گفتن چه مطالبی اجتناب کنید .

هزینه ی تحلیل آماری با SPSS

هزینه ی تحلیل آماری با SPSS بستگی به نوع مسئله و همچنین میزان آن کاری که شما از ما انتظار دارید محاسبه می­شود. پس می تواند قیمت از ۲۰۰ هزار تومان باشد تا یک میلیون تومان. بستگی به نوع کار هزینه می تواند متفاوت باشد. حتی در هزینه هاف داده های دقیقی که شما در اختیار ما قرار می دهید می تواند هزینه را کاهش دهد. یعنی زمانی که شما قصد دارید تا کار را برای ما ارسال کنید تا ما کار را بر عهده بگیریم. در واقع خیلی مهم است که داده های خودتان را مرتب و شسته رفته ارسال نمایید. به این دلیل که زمانی که ما داده های شما را دریافت می کنیم اگر این داده ها مرتب باشند ما زمانی را تلف نمی کنیم که بخواهیم آن ها را مرتب کنیم، تماس بگیریم، و بخواهیم که یک سری موارد را ارسال کنید. پس ما می توانیم که کار شما را در زمانی که داده هایتان را مرتب برای ما ارسال می کنید با نصف زمان برایتان انجام دهیم و طبیعی است که این می تواند هزینه کمتری داشته باشد. در مواردی هم که شخص و دانشجو توانایی مالی برای پرداخت هزینه را نداشته باشد تیم شریف نگار می تواند که قسمتی از هزینه را تخفیف بدهد و بدون هیچ نگرانی ای از کاستی کار به دفاع بپردازد. یعنی زمانی که ما به دانشجو تخفیف می دهیم، کار با همان کیفیت قبلی ارائه می شود اما از آن جایی که هدف تیم شریف نگار بعد مالی نیست ما به افراد با استعداد که توانایی مالی پرداخت هزینه را ندارند کمک می کنیم که بتوانند کارشان را پیش ببرند و مانعی سر راه پیشرفت آن ها نباشد.

انجام تحلیل آماری مقاله

البته همیشه افرادی که دنبال تحلیل آماری با SPSS هستند قشر دانشجویی که قصد تکمیل پایان نامه خودشان را دارند، نیستند. برخی از این افراد قصد دارند که برای نوشتن مقاله خودشان از نرم افزار SPSS استفاده کنند که بتوانند داده هایشان را ارزیابی کنند. برای این دسته از دانشجویان و محققین دو راه وجود دارد یکی این که ما داده های آنها را بگیریم و تجزیه و تحلیل آمار را برای آنها با نرم افزار SPSS انجام دهیم. و مورد دوم این است که ما کل مقاله را برای آن ها بنویسیم. که این مقاله بستگی به نوع ژورنالی و کنفرانسی می تواند هزینه متفاوتی را داشته باشد. در واقع ما در نوشتن مقاله با نرم افزار SPSS هزینه ای که دریافت می کنیم برای نوشتن مقاله است و تعهدی مبنی بر پذیرش مقاله نداریم. البته مقالات را با کیفیت بالا انجام می دهیم اما مقالاتی که قصد دارید در ژورنال های ISI ثبت کنید قطعا نوشتار مقاله یک فاکتور است و فاکتور های بعدی هم وجود دارند که خیلی مهم تر از نوشتار مقاله است. از جمله نوآوری پژوهش. هر پژوهشی بایستی که نوآوری کافی را داشته باشد. در واقع از پذیرش مقالاتی که تکراری هستند یا ایده تکراری دارند خودداری می کنند و برای همین ما تعهدی نسبت به پذیرش مقاله نداریم اما سعی می کنیم که با نهایت کیفیت مقاله شما را چه به زبان فارسی و چه به زبان انگلیسی برایتان پیش میبریم. پس علاوه بر انجام پروژه با SPSS متن مقاله خودتان را هم می توانید به تیم شریف نگار بسپارید تا هزینه کمتری برایتان داشته باشد.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *