خانه / PDF رایگان مهندسی صنایع / دانلود فایل PDF مدیریت پروژه

دانلود فایل PDF مدیریت پروژه

دانلود فایل PDF مدیریت پروژه

تعریف پروژه

مدیریت پروژه عبارتست از مجموعه ای از فعاليت ها که برای دستيابی به هدف خاص با مقاطع آغاز و پايان مشخص، اهداف، محدوده و بودجه مشخص انجام می گيرد. پروژه مجموعه ای از تلاش ها، اقدامات و فعاليتهای تکراری مرتبط به هم و منحصر به فرد جهت دستيابی به نتايج و اهداف مورد انتظار، در چارچوب برنامه زمانی و بودجه پيش بينی شده می باشد. پروژه مجموعه تلاش های موقتی برای تحقق يک تعهد و پذيرش مسئوليت به منظور ايجاد يک محصول يا ارائه خدمات معين مي باشد. موقتی است يعنی نقطه آغاز و پايان معين دارد. مشخص است يعنی خدمت يا محصول مورد نظر کاملا روشن و تعريف شده است. يعنی : پروژه ها شامل فعاليت هايي است که بايد در تاريخ های معين، با هزينه های معين و کيفيت تعيين شده اجرا شود.

ويژگی مشترک پروژه ها

  1. پروژه ها يک دوره عمر معين دارند
  2. پروژه ها مجموعه ای از اقدامات و عمليات منحصر به فرد (و بعضا پيچيده) است.
  3. نتايج پروژه ها يکتا و منحصر به فرد است.

مراحل پروژه

هر يک از مراحل پروژه با شروع يا خاتمه يک يا چند فعاليت اصلی يا زير پروژه قابل شناسايي است، به گونه ای که شروع و ختم هر مرحله کاملا مشخص است. اين مراحل با يک توالی منطقی به هم مربوط می شوند به گونه ای که برآيند کلی اين فرآيند اجرای کامل پروژه است. بسته به شرايط، مشخصه ها و روش های اجرايي، لازم است در پايان هر مرحله، کار ارزيابی عملکرد انجام شود. اين ارزيابی به منظور حصول اطمينان از دسترسی به اهداف اوليه و نيز رفع ابهامات و اشکالات و همچنين اصلاحات مورد نياز در مراحل و سير تکاملی پروژه است.

چرخه حیات

مراحل اصلی و قدم های لازم برای اجرای پروژه چرخه حيات نام دارد. چرخه حيات تعيين کننده فعاليت های اصلی پروژه از ابتدا تا انتها می باشد. توالی انجام فعاليت ها در چرخه حيات منعکس می شود. در چرخه حيات پروژه لازم است مشخصات فعاليتهای اصلی و فرعی در هر مرحله و نيز امکانات و منابع مورد نياز برای تحقق آنها برآورد و تعريف گردد.

خلاصه گزارش
تاریخ بازبینی
مورد بازبینی شده
آخرین بازبینی
نرخ پیشرفت این مطلب
51star1star1star1star1star

درباره‌ی شریف نگار

حوزه فعالیت بهینه سازی و ملسازی ریاضی شامل مباحت تصمیم گیری چند معیاره، نگهداری و تعمیرات بر مبنای قابلیت اطمینان، تحلیل پوششی داده ها و زنجیره تامین.

حتما ببینید

دانلود فایل PDF مقدمه ای بر مدیریت دانش

دانلود فایل PDF مقدمه ای بر مدیریت دانش تاريخچه تام استوارت در ١٩٩٤ طي مقاله …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان پروژه و مسئله خود با ما تماس بگیرید. تلفن تماس: 7794-555-0903