۞ مطالب رایگان:
فیلم های آموزشی در انتهای متن، فیلم کامل آموزش می باشد که رایگان است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پرسش و پاسخ MCDM
  • شناسه : 1629
  • ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
  • ارسال توسط :

تعداد پرسشنامه در روش ahp – anp – تاپسیس – mcdm – آنلاین

Rate this post تعداد پرسشنامه در روش ahp تعداد پرسشنامه در روش ahp می تواند بین ۱ پرسشنامه تا حتی چندصدتا باشد. این تعدا به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. در مباحث مدیریتی معمولا تعداد پرسشنامه ها از فرمول کوکران بدست می آید. در این فرمول بر اساس اندازه جامعه، تعداد نمونه که همان تعداد پرسشنامه […]

Rate this post

تعداد پرسشنامه در روش ahp

تعداد پرسشنامه در روش ahp می تواند بین ۱ پرسشنامه تا حتی چندصدتا باشد. این تعدا به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.

در مباحث مدیریتی معمولا تعداد پرسشنامه ها از فرمول کوکران بدست می آید. در این فرمول بر اساس اندازه جامعه، تعداد نمونه که همان تعداد پرسشنامه ها هستند تعیین می شود. بنابراین در روش ahp نیز انتظار می رود که تعداد پرسشنامه های ahp از این فرمول بدست آید. اما از آنجا که تصمیم گیرندگان در روش ahp کارشناسان و خبرگان هستند که تعدادشان انگشت شمار است، بنابراین طبق فرمول کوکران معمولا برای مسئله ahp باید تقریبا همه را در نظر گرفت مگر در مواقعی که تعداد جامعه بالا باشد.

دقت کنید، اگر جامعه آماری شما زیر ۲۸ نفر باشد باید همه را در نظر بگیرید. این قانون است و شما بایستی از قانون تبعیت کنید. اینکه در مقالات تعداد کمتر از ۱۰ تصمیم گیرنده در نظر گرفته می شود بخاطر این است که تعداد کل خبرگان (جامعه آماری) این تعداد است.

 

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

برای مشاوره رایگان پروژه و مسئله خود با ما تماس بگیرید. تلفن تماس: 7794-555-0903