no-img
شریف نگار

آموزش تاپسیس فازی در اکسل از صفر تا صد با تمام جزئیات (رایگان) - شریف نگار


شریف نگار
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

آموزش تاپسیس فازی
zip
مرداد ۲۶, ۱۳۹۸

آموزش تاپسیس فازی


تومان8,000

فایل که دانلود میکنید فایل اکسل آموزش است. روش تاپسیس فازی (ftopsis) توسعه یافت روش تاپسیس (topsis) با عداد قطعی است. این روش با توجه به بکاربردن اعداد فازی نحوه محاسبات متفاوت تری دارد اما همان مراحل و مفاهیم را طی می کند.

توضیحات

آموزش تاپسیس فازی در اکسل

روش تاپسیس فازی (ftopsis) توسعه یافت روش تاپسیس (topsis) با عداد قطعی است. این روش با توجه به بکاربردن اعداد فازی نحوه محاسبات متفاوت تری دارد اما همان مراحل و مفاهیم را طی می کند.

روش تاپسیس فازی (fuzzy topsis) یکی از معروف ترین روش های تصمیم گیری چند معیاره (MCDM) می باشد که توانایی حل مسائل دو سطحی را دارد. روش تاپسیس اولین بار توسط ون و یون ارائه شد. همچنین به راحتی با سایر روش ها از جمله فرایند تحلیل سلسله مراتبی (ahp) و فرایند تحلیل شبکه ای (anp) قابل ترکیب است. تعریف روش تاپسیس فازی را می توان بصورت “شباهت به راه حل ایده آل با اعداد فازی” بیان کرد.

در این پست آموزش روش تاپسیس فازی در اکسل تهیه شده است. در مثال عددی تاپسیس فازی آموزش گام به گام روش تاپسیس فازی آموزش داده شده است. این آموزش بطور رایگان در اختیار شما قرار داده شده است. شما می توانید جزوه تاپسیس فازی را با جستجو عبارت “تاپسیس filetype:doc” در گوگل با فرمت ورد پیدا کنید. البته آموزش روش تاپسیس pdf به مراتب در گوگل بیشتر یافت می شود که می توانید به سایت sid.ir مراجعه کنید. همچنین برای جستجوی فایل پاورپوینت کافی است جستجو کنید تاپسیس فازی+ppt.

نرم افزاری اختصاصی برای روش تاپسیس فازی وجود ندارد و بهترین نرم افزار در حال حاضر اکسل می باشد که به خوبی می تواند محاسبات را انجام دهد. بنابراین نرم افزار روش تاپسیس فازی همان کد نوشته شده در اکسل است.

همچنین لازم به ذکر است که آموزش روش تاپسیس در spss ممکن نیست و این روش در نرم افزار spss گنجانده نشده است. برای آموزش روش تاژسیس فازی شما را به تماشای رایگان فیلم آموزش تاپسیس فازی دعوت میکنم.

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

اطلاعات بیشتر

فایل که دریافت میکنید:

فایل اکسل آموزش

مدرس:موضوعات :

درباره نویسنده

حوزه فعالیت بهینه سازی و ملسازی ریاضی شامل مباحت تصمیم گیری چند معیاره، نگهداری و تعمیرات بر مبنای قابلیت اطمینان، تحلیل پوششی داده ها و زنجیره تامین.

شریف نگار 13 نوشته در شریف نگار دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان پروژه و مسئله خود با ما تماس بگیرید. تلفن تماس: 7794-555-0903